Eneta kommuuniõhtu: Kuidas kirjutada ja lugeda .NETi faile ja voogusid

Ülevaade
Slaidid 30 / 60 Demo

Tan Silliksaar näitab kuidas tuleks kasutada System.IO nimeruumis leiduvaid külluslikke vahendeid erinevate failide lugemiseks ja kirjutamiseks.

Vaatame, kuidas lugeda faile kohalikult kõvakettalt, mälupulgalt või veebist. Kuidas faile kirjutada, kustutada, kopeerida, leida ja loendada? Kuidas teada saada, kui suur fail on või millal seda on muudetud? Kui palju on ruumi minu mälupulgal ja kust ma üldse tean, et see on mälupulk, aga mitte DVD?

Meie tähelepanu alt ei jää välja tekstifailid oma erinevate kodeeringutega, pildifailid, toorandmed ja muidugi XML.

Kui sa täpselt ei tea, mis on voog ehk stream või milleks see on kasulik, siis ka see asi saab Eneta õhtul selgeks.

Kõik eelkirjeldatu esitatakse reaalsete näidetena otse ekraanil. Kui sul on sülearvuti ja selles Visual Studio Express (tasuta allalaetav), siis võta see kaasa ja proovi näiteid ka ise.
 

Esineja

Tan SilliksaarTan Silliksaar,

Tan tegeleb tarkvaraarendusega ligi 30 aastat ja alustas siis, kui ülikooli arvuti võttis enda alla terve korruse ning sellega suheldi kirjutusmasina-laadse aparaadi abil ja andmeid loeti augustatud paberlindilt. See aitab selgitada tema vaimustust, kui ta näeb niivõrd inimsõbralikku arenduskeskkonda nagu .NET. Tan peab 2 blogi, Azure.ee ja Rööp-C#.

Logi end Eneta portaali sisse, et registreeruda Tartu Ülikooli Matemaatika-informaatikateaduskonnas toimuvale loengule või pane end kirja Lync veebiülekandele..

Virtuaalsele loengule registreerunutele edastame liitumise lingi toimumispäeval. Osalemiseks tuleb arvutisse eelnevalt paigaldada Lync 2010 Attendee klientrakendus, mille saad laadida http://bit.ly/lyncklient

Kommentaarid (3)

image

Kahjuks samal päeval kui teine üritus, aga loodetavasti jõuab see ka salvestatud loengute alla :)

image

Jah, kindlasti jõuab ka see ettekanne salvestatud loengute alla, max 1-2 nädalat peale toimumist.

image

Siit tuleb tänase Lync veebiloengu link (heli kuulmiseks liitu läbi Windowsi klientrakenduse Guest ehk külalisena :) https://join.microsoft.com/meet/asirel/92G7VWQB

close

Logi sisse ja lisa oma arvamus!

Eneta portaali saad kasutada oma Live ID kontoga - see on sama, millega suhtled Messengeris. Logi sisse, sest Enetas saad lisaks kommenteerimisele teha palju muud põnevat.