Registreeri liikmeks  Login  
 Microsofti Veebistuudium Minimize

    

 Veebistuudium Minimize

Eestis on juba mõnda aega puudus IT-spetsialistide järgi, eriti nõutakse programmeerimisoskusega töötajaid. Ka kõrgkoolides on IT erialade populaarsus oodatust madalam. Seetõttu käivitati 2006 aasta suvel Microsofti ja BCS Koolituse eestvedamisel koolitusprogramm Veebistuudium, mis panustab Eesti üldharidus- ja kutsekoolide arvutiõppesse ja noorte konkurentsivõimesse tööturul.

Mida Veebistuudium endast kujutab?
Tegemist on kahe-etapilise koolitusprogrammiga, mille esimeses etapis läbivad kahe nädala jooksul kooliõpetajad andmebaasipõhiste veebirakenduste loomise väljaõppe. Teises etapis käivitavad koolituse läbinud õpetajad oma õpilastele veebilahenduste väljatöötamise kursuse. Esimesel aastal oli programmi kaasatud 26 kooli ja 2007/08 õppeaastal laieneb see 15 uuele koolile. Teadmiste värskendamiseks ja laiendamiseks toimub varasematele liikmetele suvel ka täiendkursus. Tutvu Veebistuudiumis osalevate koolidega siin.

Veebistuudiumi eesmärk on koolitada 2007/08 õppeaastal umbes 500 õpilast ja suurendada seeläbi IT erialade populaarsust kõrgkoolis. ASP.NET veebitehnoloogia oskajad on ka tööturul Microsofti partnerite ja klientide seas kõrgelt hinnas.

Sertifitseerimine
Pärast Veebistuudiumi läbimist on kõigil õpetajatel võimalik taotleda Microsofti Sertifitseeritud Tehnoloogia Spetsialisti tiitlit (MCTS). Lisaks saavad iga kooli Veebistuudiumi kursuse kolm parimat õpilast preemiana sooritada ühe sertifitseerimiseksami, mis tõstab nende hinda tulevasel tööjõuturul. Loe lähemalt sertifitseerimisprogrammi kohta.

Töövahendid ja eestikeelsed õppematerjalid
Veebistuudiumi õpe toimub vabavaraliste Microsoft Visual Studio ja SQL Server 2005 Express väljaannete baasil, mis on mõlemad internetist tasuta allalaetavad (http://msdn.microsoft.com/vstudio/express).
Tänu Tiigrihüppe Sihtasutuse toetusele on valminud ligi 250-leheküljeline eestikeelne koolitusmaterjal, mida saab ENETA portaalist alla laadida. Avalikult ilmuvad õppematerjalid annavad kõikidele ENETA liikmetele võimaluse iseseisvalt juhendite järgi veebiarendust õppida, alustades .NET raamistikust, C# programmeerimiskeelest, SQL keelest ja lõpetades XMLi ning ASP.NET põhimõtetega.
ENETA portaalis leiduva Microlinki toetatud veebimajutuse keskkonna kaudu on kõigil õpetajatel ja õpilastel võimalik õppeperioodil loodud rakendusi veebiserveris tasuta majutada.

Infopäev ja võistlused
Et asja noortele põnevamaks teha, toimub kalendriaasta alguses Veebistuudiumi päev, kus Eesti juhtivad IT ettevõtted tutvustavad veebitehnoloogiate- ja tulevasi töövõimalusi. Ühtlasi viiakse päeva raames läbi Veebistuudiumi IT viktoriin, mis paneb proovile õppurite teadmised IKT valdkonnast. Samal päeval toimub ka õpilaste loodud internetirakenduste projektide registreerimine konkursile, kus igal koolil on võimalik võistlusele saata kaks kuni 4-liikmeline meeskonda.

Faktid:
  • Veebistuudiumi koolitusprogrammi esimese aasta väljatöötamise kogumaksumus ületas 1 000 000 krooni, millest Microsoft Eesti kattis 85%. 2007/08 aasta programmi maksumus on üle 500 000 krooni
  • BCS Koolitus viib läbi õpetajate väljaõppe ja on loonud eestikeelsed koolitusmaterjalid, mida toetab Tiigrihüppe Sihtasutus. Õppematerjale täiendatakse igal aastal
  • Microlink pakub õpetajatele ja õpilastele veebihostingu keskkonna kogu projekti vältel
  • 2006/07 õppeaasta jooksul on läbis koolituse 26 erineva kooli õpetajat ja üle 300 õpilase. 2007/08 õppeaastal laieneb programm 15 uuele koolile ja kursustele oodatav õpilaste arv on ~500
  • Nii kursused, koolitusmaterjalid, veebimajutus kui ka õppetöös kasutatav tarkvara on koolidele ja õpilastele tasuta
      

 Toetajad Minimize

Koolitusprogrammi algatajad ja peatoetajad:
Microsoft

Tiigrihüppe Sihtasutus

BCS Koolitus

Microlink
      

Kõik õigused kaitstud. ENETA © 2005-2006   Terms Of Use  Privacy Statement
DotNetNuke® is copyright 2002-2008 by Perpetual Motion Interactive Systems Inc.